Російські дипломати покинуть консульство в Познані найближчими днями, і польський уряд прихильно поставиться до прохання Києва організувати українське консульство на тому ж місці, повідомляє RMF24.

У жовтні глава МЗС Радослав Сікорський оголосив, що відкликав свою згоду на діяльність російського генерального консульства в Познані. У суботу журналісти запитали міністра, коли російські представники виїдуть з познанського приміщення і як він оцінює ідею розміщення на тому ж місці української дипломатичної установи.

“Договір оренди цього приміщення закінчується наприкінці цього місяця. Наразі мова йде про кілька днів. Сьогоднішня мережа українських консульств, з огляду на безпрецедентне збільшення кількості громадян України в Польщі, не відповідає консульським потребам. Будь ласка, пам’ятайте, що консульства займаються практичними речами. Це всілякі юридичні акти, народжуються діти, помирають люди. І ми, безумовно, з великою симпатією подивилися б на таке прохання української сторони”, – сказав Сікорський.

У жовтні Радослав Сікорський аргументував рішення про відкликання дозволу на відкриття російського консульства в Познані тим, що Російська Федерація веде війну проти України і гібридну війну проти Заходу, в тому числі проти Польщі. Сікорський заявив, що як міністр закордонних справ має інформацію про те, що Росія стоїть за спробами диверсій у Польщі та країнах-союзниках.

Російське консульство в Познані було засноване в 1946 році за угодою між радянським посольством і Міністерством закордонних справ Польської Народної Республіки. Консульство призупинило свою діяльність у 1948 році і знову відкрилося в 1960 році. 1971 року його було перетворено на генеральне консульство.

Нагадаємо, що міністр оборони та віцепрем’єр Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що українці “забули про допомогу, яку надала Польща”. Під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте він розповів йому про те, “як багато Польща вже зробила і як багато допомогла Україні”, зазначаючи, що українці мають “коротку пам’ять”. Варшава обурилася тим, що з слів президента України Володимира Зеленського виглядає, ніби “Польща не робить усе можливе”. Косіняк-Камиш підкреслив, що на початку війни саме Польща активно передавала військову техніку та організовувала гуманітарну допомогу.

 

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/4732752-polscha-mozhe-viddaty-ukraini-rosiiske-konsulstvo-u-poznani

Від Admini4