Родинна справаРодинна справа

У кожної людини, що пішла на війну, завжди є якась своя, особлива причина, своя пружина, що штовхає на такий ризикований крок. Але в основі кожного солдатського подвигу лежать все ж таки базові загальнолюдські цінності.
Кремлівська пропаганда дуже довго, щільно і ретельно обробляла масову свідомість, намагаючись переконати, що і анексія Криму, і вторгнення в Донбас, і ймовірні наступні військові кроки – це захист російськомовного населення. Машина пропаганди була запущена таким чином, щоб під її впливом російськомовні громадяни України взялися за зброю і розвернули її проти держави, в якій жили, як це частково і сталося на сході. Кремль розраховував, що базові цінності російськомовних українців і досі лежать в площині імперської свідомості. Проте грубо прорахувався. Базовими цінностями переважної більшості російськомовних українців і навіть етнічних росіян – громадян України, виявилися любов до землі, на якій вони виросли, вірність військовій присязі, людська справедливість.
Ми розказуємо історію про три, зовсім не схожі одна на одну, російськомовні родини. Родина Смирнових – із Сум, родина Козлових – з Дніпровщини, Фіміних – з Луганщини. У 2014-му кожна з них усвідомила свою ідентичність та вирішила захищати Україну від російського агресора. Це стало для них родинною справою. Як це було? Чого вартував їм цей вибір? Та що він змінив у їхніх долях?