В Музеї історії міста Києва спільно з Музеєм шістдесятництва відкриють ретроспективну виставку “Всесвіт Любові”. Вона присвячена життю та творчості української мисткині Любові Панченко. Художниця померла внаслідок російської окупації Бучі у 2022 році.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

За життя художниця передала свій творчий спадок Музею шістдесятництва. Наразі понад 500 експонатів реставруються, досліджуються науковцями та спеціалістами.

“Відкрити дивовижний художній всесвіт Любові Панченко широкому колу киян — наш почесний обов’язок і особлива місія. Адже історія мисткині нагадує, що всі імперії рано чи пізно зникають, а традиції живуть, допоки є ті, хто їх відроджує та плекає”, — сказала генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Зазначається, що роботи художниці сповнені духом свободи та українським колоритом, її творчість стала символом моральної стійкості, незламності та важливості збереження національних традицій.

На виставці представлять ескізи моделей одягу, різноманітне вбрання та аксесуари, картини, колажі, декоративні розписи, фотографії, особисті речі мисткині. Експозиція розповідатиме про життя Любові Панченко в контексті суспільно-політичних процесів відповідного періоду та у зв’язках із її близьким оточенням, куди входили В’ячеслав Чорновіл, Микола Плахотнюк, Алла Горська, Людмила Семикіна тощо.

Відвідати виставку можна буде із 13 лютого до 1 червня в Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7, 3 поверх): середа–неділя з 12:00 до 19:00, понеділок і вівторок — вихідні.

Любов Панченко народилася 2 лютого 1938 року в селі Яблунька, яке наразі є одним з районів Бучі. У 1960-ті роки відвідувала Клуб творчої молоді “Сучасник”, працювала в Проєктно-конструкторському технологічному інституті художником-модельєром та в Республіканському будинку моделей.

У той період вона створила серію акварелей, моделі одягу, зразки вишивок, графічні заставки до книжок, живописні полотна. Чимало розробок її вишивок публікувалися у журналі “Радянська жінка”.

Зараз роботи Панченко можна побачити у приватних колекціях її друзів, а також у “Музеї шістдесятництва” у Києві. Любов Панченко була почесною громадянкою Бучі, лауреаткою премії ім. Василя Стуса та членкинею Союзу Українок.

Під час російської окупації Бучі художниця була у своїй домівці й місяць голодувала. Після звільнення міста — потрапила до лікарні у дуже поганому стані. Її будинок у Лісовій Бучі постраждав під час бойових дій. 30 квітня 2022 року Панченко померла у київській лікарні.

Від admin